Dziurawiec Kalma 'Gemo'

Nowy produkt

Hypericum kalmianum 'Gemo'

Wysokość: 20-40cm

Pojemnik: C1,5

Więcej szczegółów

12,00 zł brutto

Więcej informacji

Hypericum kalmianum 'Gemo'

   Niski, zwarty i zaokrąglony krzew o wyprostowanych gałązkach osiągający do około 0,6 ; 0,9 m wysokość i mniej więcej tyle samo szerokości. Kwiaty są jasnożółte, drobne, zebrane po kilka na końcach pędów, płatki korony są płasko rozpostarte, natomiast pręciki odstające, bardzo liczne, żółte, kwitnie bardzo obficie i niezwykle długo jak na dziurawca, bo od lipca do września. Liście o atrakcyjnym wyglądzie, zielone, przypominają kształtem liście wierzb lub rozmarynu, opadające na zimę lub częściowo zimozielone. Odmiana pochodzi z Danii.

Uprawa i zastosowanie:

   Jeden z najcenniejszych dziurawców, odmiana ta odznacza się dłuższym okresem kwitnienia niż typowy gatunek h. kalmianum (od którego się wywodzi i który kwitnie około 1,5 miesiąca) oraz dłuższym niż u większości innych odmian. Szczególnie polecany do ogrodów skalnych. Dobrze się prezentuje także jako tło dla bylin. Nadaje się do stosowania w większych grupach jako roślina okrywowa lub na swobodne, niskie obwódki i żywopłoty. Bywa wykorzystywany na kwiat cięty. Preferuje stanowiska w pełni nasłonecznione, gleby lekkie, przepuszczalne, dostatecznie wilgotne, średnio żyzne, ale toleruje również gleby uboższe, kamieniste i okresowo wysychające. Cenny krzew ze względu na późny okres kwitnienia, wytwarza kwiaty gdy większość innych krzewów już dawno przekwitła. Można dla poprawy wyglądu krzewów przycinać ich pędy co roku wiosną, przed rozwojem liści, niezbyt silnie, skracając je o połowę lub do jednej trzeciej wysokości. Gatunek odporny na mróz.

  Jeden z najcenniejszych dziurawców, odmiana ta odznacza się dłuższym okresem kwitnienia niż typowy gatunek oraz dłuższym niż u większości innych odmian.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dziurawiec Kalma 'Gemo'

Dziurawiec Kalma 'Gemo'

Hypericum kalmianum 'Gemo'

Wysokość: 20-40cm

Pojemnik: C1,5